Valamukapid (.pdf)
Valamukapid erinevate tööpindadega (.pdf)

Roostevabaterasest tööpinnaga valamukappValamukapi korpus on valmistatud kõrgsurvelaminaadist paneelidest. Kõrgsurvelamidaadi paksus on 0,8 mm. Kapi uksed on komplekteeritud 2700 avanevate hingedega. Uksehinge liikuvad osad asuvad kapist väljaspool. Kapiustel on laiad metallist roostevaba viimistlusega käepidemed. Valamukapp paikneb niiskuskindlal soklil.

Tööpind

Vastavalt töö iseloomule valitakse valamukapile tööpind. Bioloogilise suunitluse ja radiaokatiivsete isotoopide laborites kasutatakse roostevabaterasest tööpinda. Keemia suunitlusega laborites monoliitset keraamilist tööpinda. Eri tingimuste korral , näiteks töötamisel HF-ga, on soovitatav polüpropüleenist tööpinda. Valamukapi tööpind on reeglina kõrgendatud servaga. Serva kõrgus on vähemalt 5 mm.

Valamukapp on komplekteeritud labori külma- ja sooja vee kraaniga. Heaks tavaks on laboris komplekteerida vähemalt üks valamukapp silma ohutusduzhiga. Vajadusel lisatakse demineraliseeritud vee kraan.

Lisavarustusest on pakkuda nõrutusrest 600x600 mm koos veekoguja ja äravoolutoruga, prügikast, seebidosaator ning paberkätirätikute hoidja.

Laius mm

Sügavus mm

Kõrgus mm

Kahe uksega

900

600

900

Kahe uksega

1200

750

Nelja uksega

1500

900

Nelja uksega

1800

2 valamuga keraamilise tööpinnaga valamukapp