Kaalulauad (.pdf)

Mis on laboratooriumi kaalulaud?

Laboratooriumi kaalulaud on töölaud erinevate vibratsioonitundlike seadmetega (kaaludega) laboratoorsete tööde teostamiseks.Kaalulaua ülesandeks on vältida vibratsiooni ülekandumist kaalu ümbritsevalt tööpinnalt ning põrandalt.

Kaalualune tööpind nn. vibratsioonikindel plaat peab olema lahtiühendatud üldisest tööpinnast ning seda toetavast aluskonstruktsioonist. Seega peab kaalulaud olema valmistatud kahes osas:

1. VÄLIMINE ehk väliskonstruktsioon või raam, millele toetub üldine tööpind. Väliskonstruktsiooni valmistamisel võib kasutada erinevaid materjale, kuid kõige levinum on lamineeritud puitlaastplaat. Tööpinnana kasutatakse vastavalt labori iseloomust kas lamineeritud, polüpropüleenist, roostevabast terasest või kivitööpinda;

2. SISEMINE ehk sõltumatu alusraam, mis asetseb väliskonstruktsioonist seespool ning ei oma kokkupuudet välimise osaga. Sõltumatu alusraam peab olema stabiilne korrosioonikindla kattega metallraam, millel on nivelleerimisjalad. Raamile toetub massiivne kiviplaat, mis on vibratsiooni edasikandumise vältimiseks asetatud kummiamortisaatoritele ning viimistletud kiviosa, mis ulatub läbi välimise osa tööpinna avause kuid ei oma viimasega kokkupuudet. Kiviplaadil peab olema eraldi nivelleerimise võimalus. Kui kaalulauad valmistatakse kahekohalised, siis peab laual olema kaks sõltumatud alusraami ja kivipinda. Väline konstruktsioon ning tööpind võib olla ühine.

Kaalulaua soovituslikud mõõtmed on:

Pikkus Laius Kõrgus Sügavus
900 750  750
900
 
600
750
900
1400 (kahekohaline)

kaalulauad