Tõmbekapid (AC3 süsteem) on varustatud õhuvoolu kontrolleriga, õhuvooluanduriga, ja nn "iseõppiva" kiire ventilatsiooniklapiga. Vastavalt tõmbekapi esipaneeli avamisele reguleerib ventilatsiooniklapp õhu väljatõmbe suurust (Vt. Pilt nr. 1). Waldner GmbH tõmbekapi automaatika reageerib nii esiakna horisonaalsel liigutamisel kui ka vertikaalsete akende liigutamisel. Suurema ohutuse ja kasutamismugavuse saavutamiseks kasutatakse, Euroopas viimasel kahekümnel aastal, 2-3 vertikaalset liigutatavat akent. Erandiks on HF ja radioaktiivsete ainete tõmbekapid kus selline lahendus ei ole lubatud.

tombekappide-automaatika
Pilt nr 1: Tõmbekapi automaatika skeem.

Labori ruumi põhine ventilatsiooni juhtimine

Kiire VAV klapp (pilt nr. 2) avaneb horisontaal asendist vertikaalsesse asendisse 3 sekundi jooksul. 80% klapist on avatud 2 sekundi jooksul. Süsteemi alarmsüsteem vastab EVS-EN14175 kõikidele nõuetele. Õhuvoolu kontrollerile saab panna ruumi MASTER funktsioon, mis võimaldab ühendada samas ruumis olevaid tõmbega töökohti ja sissepuhet ühtse juhtimisüsteemi alla. Selleks on vaja, et ülejäänud VAV klapid töötaksid vahemikus 0-10V ja Vmax = Vnom-ga. Teiste parameetrite korral on vajalik eelnev konsultatsioon toimiva lahenduse leidmiseks. Standardne master funktsiooniga VAV klapp suudab samaaegselt juhtida kuni 4 sisse ja/või väljapuhet ning kuni 60 tõmbekappi.

Labori maja põhine ventilatsiooni juhtimine

Ruumikontrolleriga koos on võimalik tarnida MBS süsteemi jaoks vajalik „Gataway". Selle läbi tõmbekapp ühildub tarkvaraliselt ehitatava BMS ventilatsioonisüsteemiga. Võimalik on ühildatavus enam levinud BMS platvormidega: ModBus, LonBus, BACnet, Profi bus, Ethernet. MBS parameetrite loetelu lepitakse kokku projekteerimise käigus.

tombekappide-automaatika2
Pilt nr 2: Tõmbekapi kiire VAV klapp mootoriga (24V 35W), koos ruumi master automaatikaga.